Site Rengi


Ayın Kitabı

DEDEMİN OYUNCAKLARI

YAZAN: BAŞAK ELLİBEŞ

YAYIN EVİ: TÜRKİYE İŞ BANKASI YAYINLARI

İşte Ece! Heyecanlı, inatçı ve meraklı… Yağmur sularının birikintisinde zıplamaya, kedisi Limon ile taş toplamaya ve kurduğu hayalleri oyuna çevirmeye bayılır.

Ecenin öyle bir dedesi var ki bildiğiniz yetişkinlere hiç benzemez. Büyümüş ama oyun oynamaktan hiç vazgeçmemiş. Ece’yi şaşırtmaya ve ona çılgın süprizler yapmaya bayılır. Dedesinin Ece’ye yine bir süprizi var. Bu sefer de “Seni çocukluğuma götüreceğim” dedi. Ece çok heyecanlandı. Bu zamanda yolculuk demekti!

Peki ama nasıl? İşte bu sorunun cevabı kitapta gizli.

İstanbul Oyuncak Müzesinin koridorlarında macera dolu bir yolculuğa hazır mısınız?

İstanbul Oyuncak Müzesi, şair-yazar Sunay Akın tarafından 23/04/2005 tarihinde kapılarını ziyaretçilerine açmıştır. Akın, müzeyi dünyanın dört bir yanındaki açık arttırmalardan, antikacılardan ve koleksiyonerlerden aldığı 4000’den fazla antika oyuncak ile kurdu. Müzede 1700’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihi ve dünya tarihi bir bütün olarak sunulmaktadır.

Pek çok etkinlik ve eğitim programının gerçekleştiği müzeyi konu alan bu hikayeyi okurken kendinizi İstanbul Oyuncak Merkezinin dünyasında bulacaksınız.

Oyuncağın tarihi yolculuğuna tanıklık etmemizi sağlayan Sayın SUNAY AKIN’a ve çocuk edebiyatına kazandırdığı bu güzel öykü için, Sayın BAŞAK ELLİBEŞ’e EÇED ailesi olarak gönülden teşekkür ediyoruz…

HAYDİ ÇOCUKLAR !…

DEDEMİN OYUNCAKLARI

ÖYKÜSÜNÜ OKUMA ZAMANI

09 Ocak 2022
102 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?