Site Rengi


BÖĞÜRTLEN CİNİ VE SARI GAGA

BÖĞÜRTLEN CİNİ VE SARI GAGA

YAZAN: FERİDUN ORAL

YAYIN EVİ: YAPI KREDİ YAYINLARI

YAŞ: 4+

Göç zamanını kaçıran sarı gagalı bir kuş, kış ortasında yapraklarını dökmeyerek , kuşu soğuktan korumaya çalışan yaşlı bir ağaç ve ormanda yaşayan bir böğürtlen cinin dostluk ve dayanışmasının anlatıldığı bu kitap; merak, hüzün, tebessüm, mutluluk gibi pek çok duygunun bir arada yaşanmasını sağlayan, değerleri açığa vuran, neşeli, eğlenceli ve bir o kadar da çocukların ilgisini çekebilecek bir öykü kitabı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çocuklarımızın gelişimine hitap ederek akıcı bir dil kullanan yazarımızın bu kitabı; Japonya da UNESCO Noma-Concours tarafından 1992 yılında düzenlenen binealde “Runner Up” ödülünü almıştır. Japoncaya çevrilip basılarak Nagasaki deki bir okulda yardımcı kitap olarak okutulmuştur.

Yapı Kredi yayınları tarafından 1993 te ilk basımı gerçekleştirilmiş olan bu kitap, çok fazla beğeni alarak, kitap evlerindeki yerini günümüzde de korumaya devam etmektedir.

Çocukların olduğu kadar, ebeveynlerinde çocuklarına okumaktan zevk alacağı bu kitap her evin kitaplığında bulunması gerekli, değerli bir kitaptır. Sayın Feridun ORAL’ a çocuk edebiyatına kazandırdığı bu güzel öykü için, EÇED olarak teşekkür ediyoruz…

HAYDİ ÇOCUKLAR !…

BÖĞÜRTLEN CİNİ VE SARI GAGA ÖYKÜSÜNÜ OKUMA ZAMANI

HAZIRLAYANLAR :NUR ÖZYEŞER CİNEL –  ÜMMİYE KARATAY DİKMEN – AYNUR ÖZKAN

23 Mayıs 2020
242 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?