Site Rengi


KURBAĞA HANIMIN LOKANTASI

YAZAN: AYŞE TURLA

YAYIN EVİ: MORPA YAYINLARI

YAŞ: 4+

Gölün en ünlü lokantası, kurbağa hanıma aitti. O, lokantasında her gün müşterileri için taze yiyecekler bulundurur ve lokantasının temizliğine özen gösterirdi. En güzel çiçekleri onlar için toplayarak, masalara koyardı. Gölde ve çevresinde yaşayanlar, ağaçlarla kaplı, sazlığın içinde büyük bir kütüğün üzerine kurulmuş olan bu lokantaya her gece gelirlerdi. O gece Kurbağa hanım için özel bir gündü. Kurbağa hanımın lokantasın kuruluş yıldönümüydü. Kurbağa hanım, akşama gelecek olan tüm müşterileri için çok özel hazırlıklar yapmış ve onlara birde sürpriz hazırlamıştı. Bakalım kurbağa hanımın sürprizi neydi?

Yaşamının bir bölümünü çocuk edebiyatına ayırmış, pek çok öğrencisine bu konuda ışık tutmuş olan, değerli akademisyen AYŞE TURLA bütün çocuklara, sevgi ve dostluğu anlatan, anlatırken öğreten pek çok hikâye armağan etmiştir.

Çocukların en çok sevdiği öyküler arasında yer alan KURBAĞA HANIMIN LOKANTASI adlı bu kitap, ebeveynlerinde çocuklarına okurken, sevgiyi yoğun bir şekilde hissedecekleri ve okumaktan zevk alacakları, her çocuğun başucunda bulunması gereken değerli bir kitaptır.

Sayın AYŞE TURLA’ ya, resimlemesini gerçekleştiren TARKAN TUNCA’ ya, çocuk edebiyatına kazandırdıkları bu güzel öykü için, EÇED olarak teşekkür ediyoruz…

HAYDİ ÇOCUKLAR !…

KURBAĞA HANIMIN LOKANTASI

ÖYKÜSÜNÜ OKUMA ZAMANI

HAZIRLAYANLAR : NUR ÖZYEŞER CİNEL – ÜMMİYE KARATAY DİKMEN – AYNUR ÖZKAN

30 Kasım 2020
612 kez görüntülendi
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?